Ceracarnassos

Denizi Pişirdik, seramik çıkışlı sanat eserlerinin üretilmesi ve sergilenmesi amacıyla kurulmuştur. 2001 yılından beri faaliyetlerine düzenli olarak devam eden grup, sergilemelerini alışılmış galeri düzeninin dışında açık alanlarda gerçekleştirmektedir.

2001 yılında Antalya’nın Kaş ilçesinde Güvercinada Dalış Noktasında, 4 ile 8 metre derinlikte ilk sergisini gerçekleştirmiştir. Devamında 2002 yılında Kaş, 2003 Yılında Bodrum, Saroz ve Ayvalık’ta sualtı sergileri gerçekleştirmiştir.

2004 yılında Bodrum‘da sualtı sergisi ile birlikte Antik Osmanlı Tersanesinde 15 sanatçının katılımıyla bir hafta süreli bir atölye çalışması yapılmıştır. Bu çalışmada üretilen eserler diğer eserler ile birlikte Bodrum Karaada Kaçakçı Koyu’nda sualtında ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Haluk Elbe Sanat Galerisi’nde eş zamanlı olarak sergilenmiştir. Sergiye yurt içinden ve yurt dışından toplam 23 sanatçı katılmıştır. Sergi alınan davet üzerine 2005 yılı Nisan ayında Almanya’nın Berlin kentinde de 15 gün süre ile sergilenmiştir.

2005 yılında sergileme faaliyetlerini CERACARNASSOS adı altında toplayan grup, son sergilemesinde Bodrum Yarımadası’ndaki yel değirmenleri, şapeller, kümbetler gibi ortak kullanım alanlarını sergi mekanı olarak seçmiş ve Turgutreis Çatalada Dalış Noktası da dahil olmak üzere toplam 9 ayrı mekanda 74 sanatçının katılımıyla 130 parça eserin bir ay boyunca sergilenmesi gerçekleştirmiştir.